Assassin’s Creed’in yeni oyunundan önemli bilgiler var

Ubisoft’un geliştirmekte olduğu yeni Assassin’s Creed oyunu olan “Red” kod adlı projede feodal Japon dönemi ele alınıyor. Bu oyun, serinin hayranları arasında büyük bir heyecan yaratıyor. Insider-Gaming’den Tom Henderson, bu oyunla ilgili yeni bilgiler paylaştı. Bu bilgilere göre, oyun özellikle gizlilik unsurları ve yıkılabilir ortamlar üzerine kurulu.

Henderson’ın paylaştığına göre, Assassin’s Creed Red, Splinter Cell oyunundan ilham alarak hazırlanıyor. Oyuncuların gölgelerde saklanabileceği ve çevrelerini avantaj olarak kullanabileceği bir deneyim sunulacak. Ayrıca yıkılabilir ortamların olduğu bu oyunda, düşmanlarınıza sürpriz yapabilmek için belirli objeleri kesme veya kırma şansınız olacak. Ancak Battlefield oyunlarındaki gibi büyük çaplı yıkımlar beklememek gerekiyor.

Assassin’s Creed’in yeni oyunundan önemli bilgiler var

Oyunun hikayesi ile ilgili detaylarda ise iki oynanabilir karakter olduğunu öğreniyoruz. Bir erkek samuray ve bir kadın shinobi/ninja. Erkek karakterin, Afrika’dan sığınan bir kişi olduğu söyleniyor. Henderson, bu karakterin gerçek hayatta var olmuş ve ilk Siyahi samuraylardan biri olan Yasuke üzerine kurulmuş olabileceğini belirtiyor. Diğer yandan, kadın karakterin daha atik olduğu ve gizlilik özelliklerine sahip olacağı düşünülüyor.

Assassin’s Creed Red‘ın 2024 yılının sonunda piyasaya sürüleceği konuşuluyor, ancak bu bilginin doğruluğu henüz resmi bir açıklama ile teyit edilmedi. Bu yeni detayların ne kadar gerçeği yansıttığını ve Assassin’s Creed Red’in beklentileri karşılayıp karşılamayacağını zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x